Довіреність на керування транспортним засобом, автомобілем, генеральна довіреність на авто

Якщо ви плануєте передати свій автомобіль будь-кому в користування, але не плануєте переоформляти його чи складати дарчу, тоді варіант оформлення довіреності на керування транспортним засобом буде для Вас найкращим варіантом.

У такому разі йдеться про розпорядження або лише керування автомобілем від імені власника/довірника або в його інтересах, залежно від змісту довіреності.

Довіреність на керування транспортним засобом може бути оформлена в простій письмовій формі, тобто на простому аркуші паперу від руки. Але це найпростіший варіант довіреності такого типу, який дає право на керування автомобілем, постановку його на облік та зняття з обліку.

Якщо ж ви хочете надати довіреній особі право на повне розпорядження автомобілем, зокрема і право на його продаж, потрібно оформити генеральну довіреність. Саме тому дуже важливо розрізняти різні види довіреностей та обсяг тих повноважень, які вони дають.

До складання генеральної довіреності найчастіше вдаються з метою економії грошей і часу, замінюючи нею договір купівлі-продажу. На даний момент це найпопулярніший вид довіреності на керування транспортним засобом. Але в разі оформлення генеральної довіреності не варто забувати про пов’язані з нею ризики, наприклад, довіритель може відкликати довіреність, також вона припиняє дію в разі смерті довірителя.

Якщо на момент складання довіреності довіритель перебував у шлюбі, а потім внаслідок певних обставин розлучився, то його чоловік/дружина може претендувати на свою половину нажитого спільно майна, серед якого може опинитися і автомобіль, що є предметом довіреності.

Для оформлення довіреності необхідно надати такі документи, як паспорт довірителя, всі основні документи, що стосуються автомобіля, а також основні паспортні дані довіреної особи. У довіреності потрібно обов’язково позначити обсяг переданих повноважень, тобто фактично визначити її вид. Також в обов’язковому порядку має бути вказана дата складання.

Найпростіші види довіреностей найчастіше не потребують нотаріального посвідчення, але генеральна довіреність, а також довіреність із правом передоручення іншим особам мають бути нотаріально посвідчені в обов’язковому порядку.

Попередній запис
Договір купівлі-продажу квартири
Наступний запис
Договір дарування земельної ділянки
[vc_wp_search]

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню