Договір дарування автомобіля

Існує кілька способів передачі права власності на автомобіль.
Найчастіше укладається договір купівлі-продажу автомобіля, але в такому разі власник автомобіля повинен буде заплатити встановлений для такої угоди податок. Тому існують також і інші способи передачі транспортного засобу іншій людині, що допомагають уникнути сплати податку, наприклад, договір дарування транспортного засобу.

Завдяки складанню договору дарування транспортного засобу обидві сторони угоди, що укладається, отримують додаткові можливості. Дарча передбачає, що власник транспортного засобу (дарувальник) зобов’язується передати його в дар, безоплатно, другій стороні (обдаровуваному).

На відміну від довіреності на право керування і розпорядження транспортним засобом, у разі укладення договору дарування обдаровуваний стає повноправним власником зазначеного транспортного засобу. Дарча не обмежує нового власника в цільовому використанні отриманого в дар майна, не забороняє його передачу будь-яким способом іншим особам, але водночас у документі можуть бути вказані тимчасові рамки набрання ним чинності.

Договір дарування може бути складено згідно з існуючими зразками, або ж у вільній формі, але в будь-якому разі краще звернутися по допомогу до професійного нотаріуса. Потрібно буде надати фахівцеві згоду дружини дарувальника (якщо транспортний засіб було придбано в шлюбі), також мають бути надані документи, що підтверджують право власності дарувальника на транспортний засіб.

Нотаріус перевірятиме транспортний засіб на відсутність податкової застави, а також будь-яких інших обтяжень і обтяжень. Якщо авто взято в кредит або перебуває як застава, цей транспортний засіб теж може бути подарований, але є важлива умова – потрібно отримати письмову згоду кредитора.

Подарувати можна будь-який транспортний засіб, від моторолера до пароплава. Головне бути дуже уважним під час оформлення всіх документів і проведення самої угоди, щоб уникнути будь-яких проблем у майбутньому.

Попередній запис
Довіреність у порядку передоручення від уповноваженої особи
Наступний запис
Попередній договір

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню