Договір дарування (дарча) житлового будинку

Під час оформлення договору дарування нерухомого майна, у цьому випадку житлового будинку, одна сторона документа (дарувальник) повністю передає право власності на цей будинок іншій стороні (обдаровуваному).

Основна особливість договору дарування (або як його ще називають, дарчої), полягає в тому, що угода, супроводжувана цим документом, є безоплатною, на відміну наприклад від договору купівлі-продажу житлового будинку. Відповідно, замість подарованого майна дарувальник не має права вимагати від обдаровуваного відшкодування грошової вартості цього майна або ж виконання будь-яких дій.

Договір дарування житлового будинку має бути оформлений у письмовій формі та в обов’язковому порядку посвідчений нотаріально. Під час оформлення договору нотаріусу необхідно буде надати документи, що підтверджують право власності дарувальника на зазначене майно, а також паспорти та ідентифікаційні коди обох сторін правочину, довідку про склад сім’ї дарувальника та експертну оцінку зазначеного об’єкта нерухомого майна.

Під час оформлення угоди нотаріус також звертатиме увагу на багато нюансів з тією метою, щоб забезпечити законність процедури, повноцінну юридичну силу договору дарування, а також убезпечити обидві сторони угоди, що проводиться, від можливих судових розглядів або майнових суперечок, які можуть виникнути внаслідок здійснення небажаних помилок.

Має бути обов’язково вказано статус сторін, які укладають договір (фізичні або юридичні особи). Якщо дарувальник на момент укладення угоди перебуває у шлюбі, потрібно надати згоду чоловіка/дружини на її вчинення. Також потрібно уточнити, чи мають право на будинок треті особи.

Особливістю оформлення дарування житлового будинку є також те, що і будинок, і земля, на якій він розташований, є взаємопов’язаними між собою об’єктами нерухомості, тому потрібно також подати документи, що підтверджують право власності на цю земельну ділянку. Визначається також факт того, хто несе витрати, пов’язані з оформленням договору і в якому обсязі.

Займатися оформленням договору дарування житлового будинку можуть як безпосередньо самі сторони договору. Так і уповноважені ними особи (у разі оформлення довіреності). Якщо в цьому є потреба, і це не суперечить закону, дарувальник може вказати в договорі певні умови або строки, що передують передачі житлового будинку у володіння обдаровуваного.

Документы для оформления дарения дома (дарственной на дом):

Для физических лиц:

 • Паспорт.
 • Реєстраційний номер облікової картки платників податків.

Для юридических лиц:

 • виписку з ЄДР;
 • статут;
 • витяг з ЄДР;
 • довідка з ЄДРПОУ;
 • протокол про обрання керівника, а якщо від імені юридичної особи діє представник за довіреністю — нотаріально посвідчена довіреність;
 • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків представника юридичної особи;
 • печатка юридичної особи;
 • протокол органу управління про згоду на укладення договору позики грошових коштів.

 1. Правовстановлюючий документ, зареєстрований в БТІ, технічний паспорт.
 2. Довідка – характеристика з БТІ (Витяг з Єдиного реєстру прав власності на нерухоме майно)
 3. Довідка житлово-експлуатаційної організації про склад сім’ї, зареєстрованих у будинку (форма № 3) або витяг з будинкової книги.
 4. Експертно — грошова оцінка майна.
 5. Якщо сторони договору перебувають у шлюбі — заява про згоду подружжя на укладення договору (при собі мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про реєстрацію шлюбу).
 6. Державний акт про право власності на земельну ділянку (з присвоєним кадастровим номером), а якщо земельна ділянка не приватизована – довідка про присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці з вказівкою розміру земельної ділянки на якій розташований будинок.
 7. У разі відчуження частини будинку – заява іншого співвласника про відмову від права переважної купівлі, засвідчена нотаріально.
Попередній запис
Довіреність на керування автомобілем
Наступний запис
Свідоцтво вірності копій документів

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню