Договір дарування квартири

Договір дарування квартири, який також часто називають дарчою, оформляється письмово і підлягає нотаріальному посвідченню. Особа, яка згідно з договором є дарувальником, безоплатно передає обдаровуваному права власності на квартиру.

Договір дарування квартири може бути оформлений у нотаріуса за місцезнаходженням (реєстрацією) квартири, а також за місцем реєстрації однієї із зазначених у документі сторін. Такий договір має бути перевірений і вичитаний юристами для того, щоб уникнути можливих протиріч законодавству, неповноти змісту та інших можливих помилок. Грамотно оформлений договір дарування житла є важливим способом захисту інтересів сторін, а також подальшої реалізації угоди.

Якщо дарувальник з якихось причин хоче відсунути в часі момент передачі права власності на квартиру, можна укласти консенсуальний договір. Такий документ буде вважатися таким, що набув чинності лише після закінчення певного часу або після настання конкретної дати.

Для того, щоб уникнути подальших проблем і суперечок, при його оформленні потрібно отримати згоду чоловіка або дружини дарувальника. Також під час оформлення договору дарування нотаріус має перевірити квартиру на відсутність заборон на відчуження або можливих податкових застав, а також перевірити за наявними реєстрами відсутність арешту квартири.

Багато хто приймає рішення оформити договір дарування у зв’язку з тим, що сподівається скоротити витрати, що виникають від договору купівлі-продажу квартири. Але варто розуміти, що під час оформлення договору дарування здійснювана угода також обкладається певним податком. Потрібно також знати, що оформлення договору дарування в деяких ситуаціях є більш ризикованим, ніж проведення угоди купівлі продажу. Тому в кожному окремому випадку потрібно консультуватися з досвідченим нотаріусом.

Для оформлення договору дарування нотаріусу необхідно буде надати паспорти та ідентифікаційні номери сторін, усі правовстановлювальні документи на квартиру, довідку про склад сім’ї дарувальника, а також, можливо, інші документи, перелік яких потрібно для кожної окремої ситуації уточнити безпосередньо у нотаріуса.

Попередній запис
Договір довічного утримання
Наступний запис
Купівля-продаж корпоративних прав

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню