Договір купівлі-продажу квартири

Під час вчинення правочину купівлі-продажу будь-якого майна, в цьому випадку квартири, на перший погляд здається, що все просто, але насправді існує низка важливих нюансів. Чинним законодавством України передбачено, що договір купівлі-продажу квартири або будь-якої іншої нерухомості укладається в письмовій формі, має бути нотаріально посвідчений і підлягає обов’язковій державній реєстрації.

Сторона, яка продає майно, іменується продавцем і, відповідно, сторона, яка купує квартиру, називається покупцем. Почати операцію купівлі-продажу квартири найкраще з пошуку покупця.

Хорошим варіантом для обох сторін угоди буде укладення попереднього договору купівлі-продажу, оскільки це допоможе забезпечити їхні інтереси. Після цього можна починати збір усіх необхідних для проведення операції документів.

оформлення договору купівлі-продажу 1

Якщо у Вас немає часу або можливості збирати пакет необхідних документів самостійно, Ви можете передоручити виконання цього завдання довіреній особі, оформивши відповідну довіреність.

Продавець повинен буде обов’язково проінформувати покупця про всі права третіх осіб на предмет договору купівлі-продажу (квартиру). У разі невиконання цієї умови покупець має право вимагати зниження ціни або навіть розірвання договору купівлі-продажу.

Відповідно, для оформлення угоди серед інших необхідних документів потрібно буде надати також довідку про склад сім’ї продавця і згоду всіх осіб, які можуть претендувати на дану житлоплощу, на проведення зазначеної угоди.

У договорі мають бути передбачені всі основні строки щодо проведення угоди, насамперед, строк передання квартири покупцеві (строк звільнення житлоплощі). Цей строк встановлюється за згодою обох сторін і в договорі вказується у вигляді конкретної дати.

Також за згодою сторін має бути визначено, хто і в якому розмірі оплачуватиме витрати, пов’язані з оформленням договору купівлі-продажу. Перед проведенням угоди нотаріус обов’язково повинен буде перевірити наявність податкових обтяжень, арештів, іпотек на квартиру, що продається.

У кожному окремому випадку перелік необхідних документів, всі основні моменти і деталі договору купівлі-продажу квартири, що укладається, найкраще уточнити в індивідуальному порядку у нотаріуса. Якщо відповідально і серйозно підійти до справи, можна уникнути небажаних проблем і суперечок, які можуть виникнути в майбутньому.

Попередній запис
Договір купівлі-продажу житлового будинку
Наступний запис
Довіреність на керування транспортним засобом, автомобілем, генеральна довіреність на авто

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню