Договір купівлі-продажу житлового будинку

Найпоширенішим і водночас найпростішим способом продати або купити житловий будинок є укладення договору купівлі-продажу.

Сторони такої угоди іменуються Продавцем і Покупцем. Продавцем зазвичай є безпосередній власник нерухомості. Сторони можуть брати участь у зборі всіх необхідних документів і бути присутніми під час підписання договору самі особисто, або ж можуть передоручити це третім особам, наприклад, комусь із родичів. Для цього потрібно оформити спеціальну довіреність.

Згідно з договором купівлі-продажу може передаватися у власність або весь будинок цілком, або ж якась певна його частка, конкретно прописана в документі (частина будинку).

Особливістю угоди купівлі-продажу житлового будинку є той факт, що будинок і та земельна ділянка, на якій він розташований, є взаємопов’язаними об’єктами нерухомості. Тому купуючи будинок або частину будинку, Ви купуєте і земельну ділянку або певну її частину. Але при цьому, хоч це і взаємопов’язані об’єкти, кожен з них має свою індивідуальну ціну.

Існує певний перелік даних, які мають бути зазначені в договорі купівлі-продажу будинку в обов’язковому порядку. До таких даних відносяться адреса нерухомості, точний розмір житлової площі, дата побудови будинку, обумовлена вартість, цільове призначення будинку та земельної ділянки.

Під час оцінки вартості житлового будинку і прилеглої до нього ділянки потрібно обов’язково враховувати безліч чинників, які є індивідуальними для кожного окремого будинку (наприклад, матеріал, з якого будинок збудовано, його вік, кількість поверхів, площу, кількість кімнат, площу і форму ділянки, розташування будинку на ділянці, наявність додаткових споруд і т.д.).

Повний перелік пакета всіх необхідних для проведення угоди купівлі-продажу будинку документів найкраще в кожному окремому випадку уточнювати у кваліфікованого фахівця індивідуально. Але що точно потрібно буде надати, так це, наприклад, офіційну згоду чоловіка або дружини продавця в тому випадку, якщо будинок і ділянку було придбано за період офіційного шлюбу.

Також під час продажу будинку або частини будинку, яка перебуває у власності неповнолітньої, недієздатної або частково недієздатної особи, обов’язково потрібно буде отримати офіційний дозвіл органів опіки та піклування на проведення цієї угоди.

Попередній запис
Договір купівлі-продажу ділянки
Наступний запис
Договір купівлі-продажу квартири

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню