Довіреність на розпорядження нерухомістю

Існує багато ситуацій, за яких через певні обставини власник нерухомого майна не може сам безпосередньо проводити операції зі своїм майном, бути присутнім під час проведення таких операцій. Це може бути стан здоров’я, зайнятість по роботі, життєва або виробнича необхідність. Саме в такій ситуації чудовим виходом буде складання довіреності на розпорядження нерухомістю.

Існує кілька можливих видів довіреностей, які різняться між собою обсягом повноважень. Саме тому дуже важливо чітко усвідомити для себе різницю між цими видами і визначити обсяг повноважень, який планується передати довіреній особі.

Один із таких видів – це довіреність на оформлення та отримання документів за договором, предметом якого є нерухомість. Оформлення такої довіреності значно спростить оформлення та отримання всієї необхідної документації щодо квартири. Найчастіше такий документ оформляють на ім’я близького родича або ж рієлтора, і він надає їм право на здачу нерухомості в найм.

Можливий варіант оформлення довіреності на купівлю нерухомості. Такий документ надає довірителю можливість купувати майно на своє ім’я за допомогою третьої особи. Це дуже зручно в тому випадку, якщо участь довірителя в угоді ускладнена або неможлива через певні обставини (наприклад, у разі знаходження довірителя за межами міста або за кордоном).

Вид довіреності на розпорядження нерухомістю, який дає найширший спектр повноважень – це генеральна довіреність, або довіреність на розпорядження квартирою. Вона дає можливість розпоряджатися юридичною долею речі. Довіритель, він же власник, повинен розуміти, що відповідно до цього документа його представник може здійснити відчуження нерухомості. Тому таке доручення видають, як правило, після передання коштів за нерухомість або ж особам, які становлять близьке оточення довірителя.

Довіреність на розпорядження нерухомістю обов’язково завіряється в нотаріуса, якому необхідно надати документи, що засвідчують особи як довірителя, так і довіреної особи, а також усі основні документи щодо нерухомості. В обов’язковому порядку має бути вказано термін дії довіреності.

Дія довіреності може бути зупинена внаслідок певних обставин, таких, як закінчення зазначеного в ній терміну, відкликання довірителя, відмова довіреної особи, смерть довірителя або довіреної особи, ліквідація юридичної особи.

Попередній запис
Дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон
Наступний запис
Довіреність на представлення інтересів

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню