Довіреність на керування автомобілем

Досить часто автомобіль, зареєстрований на одну людину, з тих чи інших причин використовується іншим. По суті, неважливо, чи близький це родич, друг, знайомий, а то й зовсім чужа для власника людина. Ситуації бувають різними. Саме для того, щоб керувати засобом пересування міг ще хтось, окрім власника, і існує довіреність на керування автомобілем – нотаріально завірений, або ж рукописний, дозвіл власника експлуатувати належний йому транспорт, а також передавати його у користування третіми особами.

До того ж, подібний документ можливо оформити на кількох людей, наприклад, у ситуації, якщо в одній великій родині автомобіль використовують одночасно кілька її членів. Погодьтеся, в сьогоднішніх умовах це більш реально, ніж придбати транспортний засіб для кожного.

Ще один важливий аспект: подібна довіреність оформляється також під час продажу автомобіля, що істотно спрощує процедуру переоформлення документів як для продавця, так і для покупця.

Не так давно довіреність перестала бути необхідним документом, який водій зобов’язаний пред’явити під час перевірки співробітникам ДАІ. Але, разом з тим, з багатьох причин вона все-таки має бути. Це спрощує пошук винуватців ДТП для інстанцій, які цим займаються, а для самого власника – знімає відповідальність за будь-які пригоди, пов’язані з його автомобілем у період дії довіреності, якщо вона, звісно ж, оформлена грамотно.

Відсутність довіреності може мати негативні наслідки. Наприклад, при викраденні або у випадках, коли потрібно забрати автомобіль зі штрафмайданчика, а так само при бажанні особи, яка експлуатує його, не будучи фактичним власником, пройти техогляд, без довіреності не обійтися. Так само важливо мати довіреність для здійснення реєстраційних дій: продажу, зняття з обліку або постановки на облік. На жаль, без видимого підтвердження того, що водій має будь-яке право на подібні дії, майже всі вони неможливі.

Оформити довіреність на керування автомобілем не так і складно.
Як уже зазначалося вище, довіреність може бути як рукописною (складеною без участі нотаріуса), так і нотаріально посвідченою, що дає юридичні гарантії.

Документ має містити такі пункти:

 1. Прізвище, ім’я, по батькові довірителя, його паспортні дані.
 2. Прізвище, ім’я, по батькові людини, яка планує використовувати в будь-яких цілях автомобіль, її паспортні дані.
 3. Відомості про автомобіль: реєстраційний знак, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (або хоча б його дані), ідентифікаційний номер, номери кузова і двигуна, а також дані, зазначені в паспорті самого автомобіля.
 4. Предмет довіреності – дії з автомобілем, на які матиме право особа, що одержує довіреність (використання, продаж, передача дозволу на водіння третім особам тощо).

Для спрощення процедури оформлення довіреності існують спеціальні бланки, але документ, написаний на зошитовому листочку, якщо немає можливості зробити по-іншому, матиме таку саму юридичну силу.

Як бачимо, забезпечити присутність документа, щоб убезпечити себе на випадок непередбачених неприємностей і проблем, можна без особливої тяганини і складнощів.
І, як то кажуть, удачі на дорогах!

Документы для оформления доверенности на управление автомобилем:

Для физических лиц:

 • Паспорт.
 • Реєстраційний номер облікової картки платників податків.

Для юридических лиц:

 • виписку з ЄДР;
 • статут;
 • витяг з ЄДР;
 • довідка з ЄДРПОУ;
 • протокол про обрання керівника, а якщо від імені юридичної особи діє представник за довіреністю — нотаріально посвідчена довіреність;
 • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків представника юридичної особи;
 • печатка юридичної особи;
 • протокол органу управління про згоду на укладення договору позики грошових коштів.

 1. Правовстановлюючий документ, зареєстрований в БТІ, технічний паспорт.
 2. Довідка – характеристика з БТІ (Витяг з Єдиного реєстру прав власності на нерухоме майно)
 3. Довідка житлово-експлуатаційної організації про склад сім’ї, зареєстрованих у будинку (форма № 3) або витяг з будинкової книги.
 4. Експертно — грошова оцінка майна.
 5. Якщо сторони договору перебувають у шлюбі — заява про згоду подружжя на укладення договору (при собі мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про реєстрацію шлюбу).
 6. Державний акт про право власності на земельну ділянку (з присвоєним кадастровим номером), а якщо земельна ділянка не приватизована – довідка про присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці з вказівкою розміру земельної ділянки на якій розташований будинок.
 7. У разі відчуження частини будинку – заява іншого співвласника про відмову від права переважної купівлі, засвідчена нотаріально.
Попередній запис
Попередній договір
Наступний запис
Договір дарування (дарча) житлового будинку

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню