Оформлення шлюбного договору (контракту)

Шлюбний договір (іноді називаю шлюбним контрактом) – це один із різновидів сімейних договорів, який укладається між подружжям, яке вже відбулося, або тими, хто тільки збирається одружитися.

Завдання шлюбного договору

Здебільшого основне завдання шлюбного договору визначити майнові взаємовідносини між подружжям як у період спільного проживання, так і на випадок розлучення. Також можуть регулюватися майнові права та обов’язки подружжя як батьків.

Шлюбний договір не може регулювати особисті (людські) стосунки між подружжям, а також особисті взаємини між подружжям як батьками та їхніми дітьми.

Культура укладення шлюбного контракту (договору) донедавна не була широко поширена на пострадянській території, скоріше за все тому, що його укладення сприймалося як заздалегідь наявна недовіра між подружжям. Згодом відбулася як зміна ідеології, так і рівня життя і потреб громадян. І тепер багато хто хотів би заздалегідь визначити долю майна на випадок, якщо доведеться розлучатися, тим самим заощадивши не тільки час, а й гроші.

Укладення шлюбного договору

Договір укладається тільки в письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

У разі коли укладається договір між майбутнім подружжям, яке ще не розписалося, документ набуде юридичної сили лише після того, як пара офіційно узаконить свої стосунки.

Якщо стороною шлюбного договору є неповнолітня особа, то на укладення такого документа необхідна письмова згода її батьків або опікуна.

Обов’язковою умовою під час укладення шлюбного контракту є присутність обох сторін та їхня згода з усіма умовами документа.

Шлюбний договір може бути безстроковим, у такому разі він припиняє свою дію з розірванням шлюбу. Може також бути обумовлений загальний строк його дії або строк дії окремих прав та обов’язків. За потреби у шлюбному договорі можна встановити його чинність або чинність окремих умов після припинення шлюбу.

Зазвичай шлюбний договір укладається в кількох примірниках. Один примірник залишається у нотаріуса, який займається нотаріальним посвідченням цього документа, інші ж примірники розподіляються між сторонами.

Попередній запис
Договір дарування
Наступний запис
Дарування статутного капіталу

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню