Дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон

Якщо батьки з дитиною вирішили поїхати за кордон, то їм не обійтися без допомоги нотаріуса. Бо згідно із законодавством України, якщо дитина не досягла 16 років, то для виїзду дитини за кордон потрібно оформити дозвіл батьків (або осіб, які їх замінюють).

Заява – це свідчення того, що батьки особисто і в письмовій формі не заперечують проти поїздки своєї дитини за кордон. Тільки нотаріус може оформити дозвіл на виїзд дитини з України.

При цьому їй потрібно враховувати з ким дитина буде виїжджати. Це можуть бути батьки як двоє, так і один із них, це можуть бути бабусі й дідусі, вчителі, тренер. Бувають випадки, коли дитина подорожує сама. Це потрібно завжди враховувати під час оформлення документа. Хто ж у кожному випадку дає згоду на виїзд дитини?

дозвіл батьків на виїзд

Якщо дитина їде з одним із батьків, то заяву оформляє той з батьків, який не їде з дитиною. Якщо дитина їде без батьків, то свою згоду у вигляді заяви оформлюють обоє батьків. Такий самий порядок і при самостійному виїзді дитини за кордон.

Виключно на вимогу деяких країн Шенгенської угоди, якщо дитина виїжджає разом із батьками, то заяву оформлюють у нотаріуса обоє батьків.

Для оформлення дозволу не важливо, чи перебувають батьки у шлюбі, чи проживають вони разом. І якщо батьки не можуть прийти разом до нотаріуса, то це не має значення. Вони можуть прийти окремо. Це може бути нотаріус України, нотаріус посольства України за кордоном. Цю заяву можна оформити також у будь-якого закордонного нотаріуса, якщо батьки проживають, працюють або перебувають у відрядженні за кордоном.

Щоб нотаріус міг засвідчити дозвіл на виїзд дитини за кордон, батькам необхідно подати такі документи:

  • паспорти обох батьків;
  • свідоцтво про народження дитини (оригінал);
  • ідентифікаційні коди батьків.

Нотаріусу також необхідна інформація:

  • до якої країни подорожуватиме дитина;
  • терміни перебування її за кордоном;
  • якщо дитина їде не з батьками, то потрібні дані про тих осіб, які супроводжуватимуть її в поїздці. Це їхні ПІБ, місце проживання.

Потрібно відзначити особливі випадки, з якими може зіткнутися нотаріус під час виконання своєї роботи. У дитини може бути тільки один із батьків, через смерть іншого. Тоді заяву оформляє один із батьків, але при виїзді дитини за кордон інший з батьків повинен мати при собі оригінал свідоцтва про смерть другого з батьків.

Може таке бути, що інший з батьків проти того, щоб дитина виїжджала за кордон. У цьому випадку потрібно звернутися до суду. І якщо суд ухвалить рішення, що дитині можна їхати за кордон, оскільки це в її інтересах, то поїздка буде можливою. У деяких випадках одному з батьків невідоме місцезнаходження другого з батьків. У цьому випадку потрібно звернутися до суду і суд винесе відповідне рішення. Ще потрібно пам’ятати, що заява на виїзд дитини за кордон оформляється на певний термін. Професійна робота нотаріуса — запорука приємної та спокійної подорожі для батьків і дітей.

Попередній запис
Заява про сімейний стан
Наступний запис
Довіреність на розпорядження нерухомістю

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню