Реєстрація, припинення та зміна КВЕДів ФОП

Легальне здійснення підприємницької діяльності в Україні передбачає обов’язкове проходження державної реєстрації в установленому законом порядку. Найбільш популярною та економічно вигідною формою підприємництва вже багато років залишається так званий “ФОП”. Відносна простота процедури оформлення, привабливі податкові ставки на цю форму ведення бізнесу свідчать на користь створення подібного суб’єкта господарювання.

Реєстрація ФОП

З моменту змін у законодавстві та наділення нотаріусів повноваженнями державних реєстраторів відкрити власну справу стало як ніколи легко. Відтепер кваліфікований юрист не лише зареєструє новий бізнес у встановленому законом порядку, а й підкаже, як зробити це максимально правильно та допоможе з вибором системи оподаткування, найдоцільнішої в конкретному випадку та найпривабливішої для майбутнього підприємця.

Більше немає необхідності переплачувати посередницьким організаціям, які допомагають з підготовкою документів і самою процедурою створення ФОП, побоюватися додаткових витрат, які може спричинити некомпетентність таких посередників. Достатньо звернутися до кваліфікованого і досвідченого нотаріуса в Києві Сеніної Ольги Олександрівни, яка допоможе розпочати власну справу в максимально короткі терміни з мінімальними фінансовими витратами на її офіційне оформлення.

Реєстрація, припинення та зміна КВЕДів ФОП

Для реєстрації ФОП у нотаріуса потрібен такий пакет документів:

  • паспорт і копії всіх його заповнених сторінок, а також оригінал і копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) особи, яка реєструється як ФОП;
  • заповнена заява про проведення реєстрації фізичної особи-підприємця;
  • у разі започаткування власної справи неповнолітньою особою (яка досягла 16 років) додатково додається письмова згода її офіційного представника (батьків, піклувальників або органу опіки та піклування), засвідчена нотаріально.

Додатково до вищевказаного переліку може бути додано заяву про обрання спрощеної форми оподаткування або заяву про добровільну ПДВ-реєстрацію.

Припинення ФОП

Тим, хто вже мав досвід створення і закриття власного бізнесу, очевидно, що процедура припинення підприємницької діяльності набагато більш затратна за часом і силами.

Ліквідація ФОП містить у собі таку низку етапів:

  • Звернення до державного реєстратора із заявою про закриття ФОП. Для подібного звернення потрібен паспорт фізичної особи та нотаріально завірена довіреність, якщо інтереси представляє довірена особа. Після закінчення 24 годин (без урахування святкових і вихідних днів) з моменту подачі відповідної заявки в Державному реєстрі буде опубліковано рішення про ліквідацію суб’єкта підприємницької діяльності.
  • Перевірка уповноваженими контролюючими органами та отримання необхідних довідок.
  • Повторний візит до держреєстратора з пакетом документів, що підтверджують відсутність перешкод до закриття ФОП. Процедура вважається завершеною після отримання підтверджуючих повідомлень від державних органів.

Перевагою припинення ФОП у нотаріуса є можливість отримати розгорнуту консультацію щодо всіх необхідних дій, а також повного пакета документів, які дадуть змогу провести ліквідацію в максимально короткий термін.

Зміна КВЕДів

Фізична особа підприємець у процесі реєстрації власного бізнесу обирає вид діяльності з урахуванням класифікатора видів економічної діяльності. Однак у процесі роботи може знадобитися його зміна або додавання нових напрямів. Здійснення роботи без офіційного внесення змін змінює порядок оподаткування, що особливо негативно позначається на суб’єктах господарювання, які працюють на “спрощенці”. Тому при переході на надання принципово нових видів послуг необхідно провести зміну КВЕДів у нотаріуса або іншого державного реєстратора.

Для зміни КВЕДів необхідні такі відомості:

  • Документ, що підтверджує реєстрацію підприємця (виписка з ЄДР)
  • Коди, що підлягають виключенню
  • Коди, які необхідно включити до списку.

Зміни в держреєстрі відбуваються протягом 1-3 діб.

Попередній запис
Реєстрація, припинення і зміна КВЕДив ФОП
Наступний запис
Генеральна довіреність на авто

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню