Договір дарування автомобіля

Існує кілька способів передачі права власності на автомобіль.
Найчастіше складається договір купівлі-продажу автомобіля, але у такому разі власник автомобіля повинен буде сплатити встановлений для такої угоди податок. Тому існують також інші способи передачі транспортного засобу іншій людині, що допомагають уникнути сплати податку, наприклад, договір дарування транспортного засобу.

Завдяки складанню договору дарування транспортного засобу обидві сторони угоди, що укладається, отримують додаткові можливості. Дарчий лист передбачає, що власник транспортного засобу (дарувальник) зобов'язується передати його в дар, безкоштовно, другій стороні (яка обдаровується).

На відміну від довіреності на право керування та розпорядження транспортним засобом, у разі складання договору дарування обдарований стає повноправним власником зазначеного транспортного засобу. Дарчий лист не обмежує нового власника в цільовому використанні отриманого в дар майна, не забороняє його передачу будь-яким способом іншим особам, але при цьому в документі можуть бути зазначені часові рамки набуття ним чинності.

Договір дарування може бути складений відповідно до існуючих зразків, або ж у вільній формі, але в будь-якому випадку краще звернутися за допомогою до професійного нотаріуса. Потрібно буде надати фахівцеві згоду чоловіка/дружини дарувальника (якщо транспортний засіб був придбаний у шлюбі), також мають бути надані документи, що підтверджують право власності дарувальника на транспортний засіб.

Нотаріус перевірятиме транспортний засіб на відсутність податкової застави, а також будь-яких інших обтяжень та перешкод. Якщо авто взято в кредит або перебуває як застава, цей транспортний засіб теж може бути подарований, але є важлива умова – потрібно отримати письмову згоду кредитора.

Подарувати можна будь-який транспортний засіб, від моторолера до пароплава. Головне бути дуже уважним при оформленні всіх документів та проведенні самої угоди, щоб уникнути будь-яких проблем у майбутньому.

Попередній запис
Довіреність у порядку передовірення від уповноваженої особи
Наступний запис
Попередній договір

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню