Процедура дарування – це безоплатна передача майна від однієї сторони інший. Дарувати можна як рухоме, так і нерухоме майно. Відповідно, земельна ділянка як нерухоме майно також може стати предметом такого договору.
Договір дарування земельної ділянки набирає чинності з моменту його підписання, а також нотаріального засвідчення факту передачі землі у володіння іншій стороні договору (тій, що обдаровується).
Важливою умовою для укладення такого роду документа є той факт, що обидві сторони угоди, що проводиться, повинні бути дієздатними, громадянами, які досягли повноліття перебувати при повному розумі й в здоровій пам'яті.
Особи, які не досягли повноліття, або ж частково дієздатні, можуть виступати однією зі сторін у такому договорі тільки в тому випадку, якщо при здійсненні угоди будуть присутні їхні батьки чи опікуни.
Особливістю договору дарування земельної ділянки є також той факт, що споруди, що знаходяться на цій території, разом із землею є взаємопов'язаними об'єктами нерухомості. Тому для здійснення правочину дарування земельної ділянки потрібно надати не лише документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, але також і документи, що підтверджують право власності на споруди, що знаходяться на цій земельній ділянці.
Оформити договір дарування земельної ділянки можна у нотаріальній конторі, яка територіально розташована за місцезнаходженням об'єкта дарування, а також за місцем реєстрації однієї із сторін.
Крім основних документів на земельну ділянку (право власності на ділянку, довідка про наявність/відсутність обмежень, грошова оцінка, опис угідь, довідка про наявність/відсутність будівель, довідка про відсутність боргу зі сплати земельного податку), треба буде також надати оригінали паспортів та ідентифікаційних номерів сторін договору
Якщо на момент укладання угоди дарувальник перебуває у шлюбі, необхідно подати згоду чоловіка/дружини на проведення цієї операції. Сторони можуть брати участь у проведенні правочину особисто, а також можуть скласти довіреність на представлення їхніх інтересів іншою особою.
У договорі дарування земельної ділянки мають бути зазначені площа, цільове призначення цієї ділянки, а також вартість ділянки, визначена сторонами договору, та незалежна експертна вартість.