Договір дарування земельної ділянки

Процедура дарування – це безоплатна передача майна від однієї сторони інший. Дарувати можна як рухоме, так і нерухоме майно. Відповідно, земельна ділянка як нерухоме майно також може стати предметом такого договору.

Договір дарування земельної ділянки набирає чинності з моменту його підписання, а також нотаріального засвідчення факту передачі землі у володіння іншій стороні договору (тій, що обдаровується).

Важливою умовою для укладення такого роду документа є той факт, що обидві сторони угоди, що проводиться, повинні бути дієздатними, громадянами, які досягли повноліття перебувати при повному розумі й в здоровій пам'яті.

Особи, які не досягли повноліття, або ж частково дієздатні, можуть виступати однією зі сторін у такому договорі тільки в тому випадку, якщо при здійсненні угоди будуть присутні їхні батьки чи опікуни.

Особливістю договору дарування земельної ділянки є також той факт, що споруди, що знаходяться на цій території, разом із землею є взаємопов'язаними об'єктами нерухомості. Тому для здійснення правочину дарування земельної ділянки потрібно надати не лише документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, але також і документи, що підтверджують право власності на споруди, що знаходяться на цій земельній ділянці.

Оформити договір дарування земельної ділянки можна у нотаріальній конторі, яка територіально розташована за місцезнаходженням об'єкта дарування, а також за місцем реєстрації однієї із сторін.

Крім основних документів на земельну ділянку (право власності на ділянку, довідка про наявність/відсутність обмежень, грошова оцінка, опис угідь, довідка про наявність/відсутність будівель, довідка про відсутність боргу зі сплати земельного податку), треба буде також надати оригінали паспортів та ідентифікаційних номерів сторін договору

Якщо на момент укладання угоди дарувальник перебуває у шлюбі, необхідно подати згоду чоловіка/дружини на проведення цієї операції. Сторони можуть брати участь у проведенні правочину особисто, а також можуть скласти довіреність на представлення їхніх інтересів іншою особою.

У договорі дарування земельної ділянки мають бути зазначені площа, цільове призначення цієї ділянки, а також вартість ділянки, визначена сторонами договору, та незалежна експертна вартість.

Оформити договір дарування земельної ділянки.

Попередній запис
Довіреність на керування транспортним засобом, автомобілем, генеральна довіреність на авто
Наступний запис
Договір довічного утримання

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню