Договір купівлі-продажу квартири

При здійсненні угоди купівлі-продажу будь-якого майна, в даному випадку квартири, на перший погляд здається, що все просто, але насправді існує низка важливих нюансів. Чинним законодавством України передбачено, що договір купівлі продажу квартири або будь-якої іншої нерухомості складається у письмовій формі, має бути нотаріально засвідчений та підлягає обов'язковій державній реєстрації.

Сторона, яка продає майно, називається продавцем і, відповідно, сторона, що купує квартиру, називається покупцем. Почати угоду купівлі-продажу квартири найкраще з пошуку покупця.

Хорошим варіантом для обох сторін угоди буде укладення попереднього договору купівлі-продажу, оскільки це допоможе забезпечити їх інтереси. Після цього можна розпочинати збір усіх необхідних для проведення угоди документів.

Якщо у Вас немає часу чи можливості збирати пакет необхідних документів самостійно, Ви можете передоручити виконання цього завдання довіреній особі, оформивши відповідне доручення.

Продавець повинен обов'язково поінформувати покупця про всі права третіх осіб на предмет договору купівлі продажу (квартиру). У разі невиконання цієї умови покупець має право вимагати зниження ціни чи навіть розірвання договору купівлі-продажу.

Відповідно, для оформлення угоди серед інших необхідних документів потрібно буде надати також довідку про склад сім'ї продавця та згоду всіх осіб, які можуть претендувати на цю площу, на проведення зазначеної угоди.

У договорі мають бути передбачені всі основні терміни щодо проведення угоди, насамперед термін передачі квартири покупцю (термін звільнення житлоплощі). Цей термін встановлюється за згодою обох сторін та у договорі вказується у вигляді конкретної дати.

Також за згодою сторін має бути визначено, хто й у якому розмірі оплачуватиме витрати, пов'язані з оформленням договору купівлі-продажу. Перед проведенням угоди нотаріус обов'язково повинен буде перевірити наявність податкових обтяжень, арештів, іпотек на квартиру, що продається.

У кожному окремому випадку перелік необхідних документів, всі основні моменти і деталі договору купівлі-продажу квартири, що укладається, найкраще уточнити в індивідуальному порядку у нотаріуса. Якщо відповідально та серйозно підійти до справи, можна уникнути небажаних проблем та суперечок, які можуть виникнути у майбутньому.

Оформити договір купівлі-продажу квартири.

Попередній запис
Договір купівлі-продажу житлового будинку
Наступний запис
Довіреність на керування транспортним засобом, автомобілем, генеральна довіреність на авто

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню