Договір купівлі-продажу ділянки

Оформлення процедури купівлі-продажу ділянки повинно проводитися за договором купівлі-продажу, а також завірятися нотаріусом. Оформлення цього договору під час проведення угоди допоможе як продавцю, так і покупцю не потрапити в неприємну ситуацію, зведе ризик з обох сторін до мінімуму завдяки тому, що нотаріус має можливість перевірити всі необхідні документи на землю в спеціальних реєстрах, уточнити відсутність податкових обтяжень.

Продавець і покупець можуть брати участь у зборі всіх необхідних документів і під час підписання договору особисто, або ж якщо вони з якихось причин цього зробити не можуть. Можна передоручити вчинення цих дій третім особам. Для цього потрібно буде оформити відповідну довіреність.

Існує також варіант укладення попереднього договору. Це документ, у якому прописуються строки та істотні умови, на підставі яких між сторонами надалі буде укладено основний договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Під час оформлення угоди з купівлі-продажу земельної ділянки важливо знати той факт, що земля, яку Ви купуєте або продаєте, і той будинок, який на ній знаходиться, є взаємопов’язаними об’єктами нерухомості. Тому якщо на тій землі, яку Ви купуєте, знаходиться житловий будинок або ж інші споруди, Ви купуєте також і їх. У цій ситуації також необхідно врахувати той факт, що хоч земля і будинок і є взаємопов’язаними об’єктами, проте вони мають кожен свою вартість.

Для оформлення купівлі-продажу земельної ділянки продавець повинен надати пакет документів, серед них обов’язково мають бути державний акт, що підтверджує його право власності на зазначену земельну ділянку, витяг з державного земельного кадастру, незалежну експертну оцінку вартості ділянки, оригінал свого паспорта, ідентифікаційний код.

У тому разі, якщо продавець перебуває в офіційному шлюбі, потрібно подати нотаріально посвідчену згоду дружини/чоловіка на відчуження земельної ділянки в тому випадку, якщо майно було придбано в шлюбі.

Після укладення договору та проведення угоди купівлі-продажу землі кожна зі сторін отримує свій примірник договору, а також усі необхідні супровідні документи, рахунки та довідки. Продавець і покупець повинні заздалегідь обумовити між собою, хто з них і якою мірою оплачуватиме витрати, пов’язані з оформленням договору купівлі-продажу землі.

Попередній запис
Довіреність на розпорядження рахунком у банку
Наступний запис
Договір купівлі-продажу житлового будинку
[vc_wp_search]

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню