Договір купівлі-продажу ділянки

Оформлення процедури купівлі-продажу ділянки має проводитись за договором купівлі-продажу, а також засвідчуватися нотаріусом. Оформлення цього договору при проведенні угоди допоможе як продавцю, так і покупцю не потрапити в неприємну ситуацію, зведе ризик з обох сторін до мінімуму завдяки тому, що нотаріус має можливість перевірити всі необхідні документи на землю у спеціальних реєстрах, уточнити відсутність податкових обтяжень.

Продавець і покупець можуть брати участь у зборі всіх необхідних документів і у підписанні договору особисто, або якщо вони в силу якихось причин цього зробити не можуть, можна передовірити виконання цих дій третім особам. Для цього потрібно буде оформити відповідну довіреність.

Існує також варіант укладання попереднього договору. Це документ, в якому прописуються терміни та суттєві умови, на підставі яких між сторонами згодом буде укладено основний договір купівлі-продажу земельної ділянки.

При оформленні угоди з купівлі-продажу земельної ділянки важливо знати той факт, що земля, яку Ви купуєте або продаєте, і той будинок, який на ній знаходиться, є взаємопов'язаними об'єктами нерухомості. Тому якщо на тій землі, яку Ви купуєте, знаходиться житловий будинок або інші будівлі, Ви купуєте також і їх. У цій ситуації також необхідно врахувати той факт, що хоч земля і будинок є взаємопов'язаними об'єктами, проте вони мають кожен свою вартість.

Для оформлення купівлі-продажу земельної ділянки продавець повинен надати пакет документів, серед них обов'язково має бути державний акт, що підтверджує його право власності на вказану земельну ділянку, витяг із державного земельного кадастру, незалежну експертну оцінку вартості ділянки, оригінал свого паспорта, ідентифікаційний код.

У разі, якщо продавець перебуває у офіційному шлюбі, треба подати нотаріально завірену згоду чоловіка/дружини на відчуження земельної ділянки у разі, якщо майно придбане у шлюбі.

Після укладення договору та проведення угоди купівлі-продажу землі кожна зі сторін отримує свій екземпляр договору, а також усі необхідні супровідні документи, рахунки та довідки. Продавець та покупець повинні заздалегідь зумовити між собою, хто з них і якою мірою буде оплачувати витрати, пов'язані з оформленням договору купівлі-продажу землі.

Оформити договір купівлі-продажу ділянки.

Попередній запис
Довіреність на розпорядження рахунком у банку
Наступний запис
Договір купівлі-продажу житлового будинку

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню