Договір довічного утримання

Договір довічного утримання оформляється в тих випадках, коли людина через певні обставини (за станом здоров'я, через повну або часткову недієздатність, а також через похилого віку) передає своє житло або його частину іншій людині, натомість отримуючи піклування, догляд, харчування. , необхідну допомогу, а також інше можливе забезпечення, передбачене цим договором.

Договір довічного утримання повинен укладатися в письмовій формі та засвідчуватися нотаріусом. Та сторона, яка віддає своє майно, називається відчужувачем, а та сторона, яка отримує майно у власність та надає натомість довічний догляд, називається набувачем. За життя відчужувача продавати, здавати або закладати отримане майно покупець не може.

Договір довічного утримання, згідно з яким у власність іншої людини переходить якась нерухомість, має підлягати обов'язковій державній реєстрації. Такий документ має тривалий характер і вимагає від отримувача постійного виконання своїх зобов'язань. У тому випадку, якщо ці обов'язки не будуть справно виконуватися, відчужувач може через суд вимагати виконання умов договору або його розірвання.

Якщо Ви будете стороною-набувачем у договорі довічного утримання, потрібно уточнити наявність у відчужувача довідок із психоневрологічного диспансеру та від нарколога про те, що він не перебуває їх на обліку.

Якщо Ви вирішили не надавати догляд відчужувачу особисто, ви можете оплачувати ці послуги у грошовому еквіваленті (у тому випадку, якщо особа, яка передає Вам своє майно, може самостійно обслуговувати себе).

Як правило, разово виплачується велика сума, а потім довічне щомісячне утримання. Найкраще зберігати щомісячні платіжні документи з печаткою банку, що підтверджують проведення цих виплат, це убезпечить Вас у тому випадку, якщо, наприклад, пенсіонер або його родичі забажають розірвати договір та повернути собі майно, мотивуючи це тим, що вони нібито не отримували грошових виплат .

Якщо ж Ви вирішили виконувати послуги з догляду самостійно, потрібно конкретно визначити перелік усіх обов'язків, які Ви виконуватимете, скільки разів ви повинні відвідувати відчужувача, а також інші важливі умови.

Основні документи, які потрібно надати для оформлення договору довічного утримання – це паспорти сторін, ідентифікаційні коди, документи, що підтверджують право власності відчужувача на те майно, яке переходитиме у власність набувача.

Точный перечень документов нужно уточнять для каждого отдельного случая у нотариуса.

Оформити договір довічного утримання.

Попередній запис
Договір дарування земельної ділянки
Наступний запис
Договір дарування квартири

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню