Довіреність на розпорядження нерухомістю

Існує багато ситуацій, за яких через певні обставини власник нерухомого майна не може сам безпосередньо проводити угоди зі своїм майном, бути присутнім при проведенні таких угод. Це може бути стан здоров'я, зайнятість по роботі, життєва чи виробнича потреба. Саме в такій ситуації чудовим виходом буде складання довіреності на розпорядження нерухомістю.

Існує кілька можливих видів довіреностей, які різняться між собою обсягом повноважень. Саме тому дуже важливо чітко усвідомити для себе різницю між цими видами та визначити обсяг повноважень, який планується передати довіреній особі.

Один із таких видів – це довіреність на оформлення та отримання документів за договором, предметом якого є нерухомість Оформлення такої довіреності значно спростить оформлення та отримання всієї необхідної документації щодо квартири. Найчастіше такий документ оформляється на ім'я близького родича або ріелтора і надає їм право на здачу нерухомості в оренду.

Можливий варіант оформлення довіреності на купівлю нерухомості. Такий документ надає довірителю можливість придбати майно на своє ім'я за допомогою третьої особи. Це дуже зручно у разі, якщо участь довірителя в угоді ускладнена чи неможлива через певні обставини (наприклад, у разі знаходження довірителя за межами міста або за кордоном).

Вид довіреності на розпорядження нерухомістю, що дає найширший спектр повноважень – це генеральна довіреність, або довіреність на розпорядження квартирою. Вона дозволяє розпоряджатися юридичною долею речі. Довіритель, він же власник, повинен розуміти, що відповідно до цього документа його представник може зробити відчуження нерухомості. Тому таке доручення видається, як правило, після передачі коштів за нерухомість або ж особам, що становлять близьке оточення довірителя.

Довіреність на розпорядження нерухомістю обов'язково засвідчується у нотаріуса. якому необхідно надати документи, що засвідчують особи як довірителя, так і довіреної особи, також всі основні документи щодо нерухомості. В обов'язковому порядку має бути зазначений термін дії довіреності.

Дія довіреності може бути зупинена внаслідок певних обставин, таких як закінчення зазначеного в ній терміну, відкликання довірителя, відмова довіреної особи, смерть довірителя або довіреної особи, ліквідація юридичної особи.

Оформити довіреність на розпорядження нерухомістю.

Попередній запис
Дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон
Наступний запис
Довіреність на представлення інтересів

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню