Довіреність на розпорядження рахунком у банку

Довіреність на розпорядження банківським рахунком, як і будь-яка інша довіреність, є документом, виданим однією особою (довірителем) іншій (довіреній особі) з метою представництва її інтересів перед третіми особами або у різних організаціях.

Найчастіше банківський рахунок - це один з основних робочих інструментів підприємців, також важко в наш час уявити будь-яку фізичну особу, яка не має хоча б одного рахунка у банку. З огляду на різні ситуації та обставини може виникнути потреба в тому, щоб хтось, крім власника, мав можливість розпоряджатися банківським рахунком.

Довіреність на розпорядження банківським рахунком дає довіреній особі можливість управляти банківським рахунком довірителя і розпоряджатися коштами, що знаходяться на ньому. Такий тип довіреності може оформити будь-який повнолітній громадянин, який має діючий рахунок у банку.

Закон не обмежує кількість довірених осіб, тому довіритель за бажанням може обрати відразу кілька представників.

Якщо довіритель має кілька банківських рахунків і бажає оформити довіреність на розпорядження всіма своїми рахунками, слід зазначити, що по кожному такому рахунку має оформлятись окрема довіреність. Одну довіреність попри всі банківські рахунки можна оформити лише тому випадку, якщо рахунки перебувають у одному підрозділі одного банка.

Довіреність управління банківським рахунком може бути оформлена на одноразове використання, що визначається змістом і обсягом переданих довірителем повноважень, наприклад, одноразове зняття грошей із рахунку, тобто проводиться одна конкретна операція. Існує також можливість оформлення спеціальної довіреності, такий документ зазвичай оформляється для здійснення низки однотипних дій щодо банківського рахунку довірителя протягом певного терміну.

Оформлення довіреності на розпорядження банківським рахунком має здійснюватися за особистої присутності довірителя, власник банківського рахунку має бути визнаний дієздатним, перебувати у здоровому глузді і за повної пам'яті. Такий документ має бути засвідчений нотаріусом або безпосередньо в банку. Перед реалізацією повноважень нотаріально засвідчена довіреність проходить додаткову перевірку у банку.

Оформлення довіреності на розпорядження рахунком банку.

Попередній запис
Дарування статутного капіталу
Наступний запис
Договір купівлі-продажу ділянки

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню