Довіреність на керування транспортним засобом, автомобілем, генеральна довіреність на авто

Якщо ви плануєте передати свій автомобіль будь-кому в користування, але не плануєте переоформляти його чи складати дарчий лист, тоді варіант оформлення довіреності на керування транспортним засобом буде для Вас найкращим варіантом.

У такому разі йдеться про розпорядження або тільки керування автомобілем від імені власника/довірителя або в його інтересах, залежно від змісту довіреності.

Довіреність на керування транспортним засобом може бути оформлена у простій письмовій формі, тобто на простому аркуші паперу від руки. Але це найпростіший варіант довіреності такого типу, який дає право на керування автомобілем, постановку його на облік та зняття з обліку.

Якщо ж ви хочете надати довіреній особі право на повне розпорядження автомобілем, зокрема, право на його продаж, потрібно оформити генеральну довіреність. Саме тому дуже важливо розрізняти різні види довіреностей та обсяг тих повноважень, які вони надають.

До складання генеральної довіреності найчастіше вдаються з метою економії грошей та часу, замінюючи нею договір купівлі-продажу. На даний момент це найпопулярніший вид довіреності на керування транспортним засобом. Але у разі оформлення генеральної довіреності не варто забувати про пов'язані з нею ризики, наприклад, довіритель може відкликати довіреність, також вона припиняє дію у разі смерті довірителя.

Якщо на момент складання довіреності довіритель перебував у шлюбі, а потім внаслідок певних обставин розлучився, його чоловік/дружина може претендувати на свою половину нажитого спільно майна, серед якого може виявитися і автомобіль, що є предметом довіреності.

Для оформлення довіреності необхідно надати такі документи, як паспорт довірителя, всі основні документи щодо автомобіля, а також основні паспортні дані довіреної особи. У довіреності потрібно обов'язково позначити обсяг переданих повноважень, тобто фактично визначити її вигляд. Також обов'язково має бути зазначена дата складання.

Найбільш прості види довіреностей найчастіше не вимагають нотаріального посвідчення, але генеральна довіреність, а також довіреність з правом передовірення іншим особам мають бути нотаріально засвідчені в обов'язковому порядку.

Оформити довіреність на керування транспортним засобом.

Попередній запис
Договір купівлі-продажу квартири
Наступний запис
Договір дарування земельної ділянки

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню