Генеральна довіреність на авто

На сьогодні на законодавчому рівні встановлено, що довіреність виключена з переліку обов'язкових документів, що дають право безперешкодно керувати автотранспортом, який не є власністю водія. Незважаючи на скасування правил у сфері автомобільних перевезень,  Генеральна Довіренність не втратила своєї актуальності. Вона досі залишається видом довіреності, який має найбільший попит, оскільки забезпечує передачу права не тільки на керування, а й на розпорядження власним автомобілем іншій особі на законних підставах. За допомогою цього документа власник може надати повноваження, властиві йому як законному власникові автомобіля, одній або кільком фізичним особам, які можуть діяти спільно або незалежно.

Переваги та недоліки довіреності на машину

Висока популярність даного виду угоди обумовлена здебільшого саме невисокою вартістю генеральної довіреності на автомобіль у порівнянні з угодою купівлі-продажу траспортного засобу. Витрати, які несе покупець, купуючи машину з бажаними характеристиками та в належному технічному стані часто великі, тому й змушують його замислитися про економію коштів на документальному оформленні. Отримавши подібний документ, довіритель наділяє максимально широким колом прав довірену особу, що включає право користування та розпорядження транспортним засобом, представництва у різних органах, отримання страхових виплат, а також переоформлення авто по довіреності.

ген довіреність на авто

Незважаючи на це, подібна форма передачі прав має певні ризики для обох сторін. Наявність довіреності не свідчить про перехід транспортного засобу у власність до довіреної особи. Відповідно до чинного законодавства, підставою для припинення дії цього документа є смерть довірителя або визнання його недієздатним, відкликання довіреності з ініціативи особи, яка її видала, а також за рішенням суду. У цих випадках реальний покупець за законом повинен буде повернути автомобіль. Також власник завжди може продати машину третій особі, не повідомляючи повіреного.

Довіритель у свою чергу також може зазнати збитків від такої угоди. Так, будь-які штрафи ДАІ, судові повістки, рахунки на оплату транспортного податку будуть виписані виключно на ім'я власника. Крім того, першим підозрюваним у разі потрапляння автомобіля в ДТП буде саме його власник. При цьому довести свою невинність у тому випадку, якщо реальний водій зникне з місця злочину, буде досить проблематично.

Особливості оформлення довіреності у нотаріуса

Якщо, незважаючи на всі викладені вище моменти, Ваше рішення залишається непохитним, слід звернутися до кваліфікованого нотаріуса для офіційного оформлення документа. Незважаючи на законодавчо закріплену можливість громадян скласти рукописний документ (без участі нотаріуса), саме нотаріально завірена довіреність надасть реальні юридичні гарантії обом сторонам.

Попередньо необхідно чітко визначитися з повним переліком можливостей, які будуть представлені покупцю власником ТЗ, що діє. Так, оформляючи генеральну довіреність на авто з правом продажу, останньому буде надано право його подальшого перепродажу третім особам. Однак у такому разі право власності залишається за довірителем до моменту офіційного переоформлення авто за генеральної дорученням на іншу людину.

            Довіреність на авто повинна містити такі відомості:
  • місце її складання;
  • паспортні дані довірителя та довіреної особи;
  • відомості про машину, включаючи дані, внесені в технічний паспорт;
  • обсяг повноважень, що надаються повіреному;
  • термін дії документа;
  • дата складання та підпис власника ТЗ.

Для оформлення генеральної довіреності знадобиться паспорт власника, ІПН, техпаспорт транспортного засобу та документ про його реєстрацію. Всі питання, що Вас цікавлять, щодо ціни генеральної довіреності на авто в Києві та аспектів, що стосуються її оформлення завжди можна задати, зателефонувавши за вказаними на сайті номерами телефону.

Попередній запис
Реєстрація, припинення та зміна КВЕДів ФОП (ФОП)
Наступний запис
Видача свідоцтва про право на спадщину: вартість та нюанси оформлення

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню