Зразок договору купівлі-продажу автомобіля

Нотаріально оформлений договір купівлі-продажу транспортного засобу дозволяє покупцеві максимально убезпечити себе від можливих ризиків, пов'язаних з придбанням автомобіля, особливо при покупці його на «вторинному» ринку. При завіренні договору нотаріус обов'язково проводить перевірку на наявність боргових зобов'язань у продавця, а також інших обтяжливих факторів, що перешкоджають укладенню угоди. Крім цього при зверненні до нотаріальної контори проводиться перевірка справжності документів на транспортний засіб, що надаються продавцем.

Слід зазначити, що спираючись на чинні законодавчі норми, кваліфікований нотаріус роз'яснить права і обов'язки обох сторін угоди.

Найважливіші моменти, що вимагають уваги у процесі підготовки та оформлення договору купівлі-продажу автомобіля

 • відсутність як власників авто третіх осіб;
 • автомобіль не є предметом застави або на нього не накладено арешт унаслідок заборгованості за аліментами, штрафами або кредитами;
 • відсутність обставин, не відомих покупцю, здатних вплинути на перебіг угоди;

підтвердження продавцем технічного стану авто та відсутності можливих недоліків, не обумовлених з покупцем, які негативно впливають на експлуатаційні характеристики та зменшують цінність транспортного засобу.

ДОГОВІР КУПІВЛІ-ПРОДАЖ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

Місто Київ, дві тисячі ___________________ року, _________ місяця, _________ числа.

Ми, що нижче підписалися:

з одного боку

ПІБ, (ідентифікаційний номер за ДРФО _________________), що мешкаю за адресою: _____________________, далі – ПРОДАВЕЦЬ,

з іншого боку

ПІБ, (ідентифікаційний номер за ДРФО _________________), що мешкаю за адресою: _____________________, далі – ПОКУПЕЦЬ, надалі всі разом – Сторони, уклали цей Договір про продаж квартири (надалі іменується “Договір”) про наступне:

домовилися про наступне:

 1. ПРОДАВЕЦЬ зобов'язується передати у власність, а ПОКУПЕЦЬ прийняти та оплатити належний ПРОДАВЦЕВІ на праві приватної власності автомобіль тип легковик __________________марки ____________ Модель _______________________ року випуску, ___________ кольору, номер шасі(кузова, рами) № ________________, що перебував на обліку в ______________________ року, Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу ___________, реєстраційний номер ________________ і був знятий з обліку Облікова картка приватного ТЗ ____________, особливі відмітки Знято з обліку для реалізації, _________________, з видачею транзитних номерів _______________.
 2. Відчужуваний автомобіль належить ПРОДАВЦЕВІ на підставі Свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії _____________, виданого _________________________ року.
 3. За домовленістю сторін, враховуючи технічний стан автомобіля, цей продаж вчинено за _________________________, які ПОКУПЕЦЬ передавши після підписання цього договору ПРОДАВЦЮ, про що свідчити окрема розписка ПРОДАВЦЯ на договорі.
 4. Згідно з ВИСНОВКОМ(АКТОМ) З ЕКСПЕРТНОЇ ОЦІНКИ встановлення залишкової вартості автомобіля, БЛАНК N ______________, складеного експертом ________________ рокуВАРТІСТЬ ТЗ, що продається, становить _________________.
 5. ПРОДАВЕЦЬ свідчить, що:
 • незастережених недоліків, які значно знижують цінність або можливість використання за цільовим призначенням зазначеного у цьому договорі автомобіля, немає;
 • від ПОКУПЦЯ не приховано обставин, які мають істотне значення;
 • до укладання цього договору автомобіль іншим особам не відчужений;
 • автомобіль під забороною (арештом) та у заставі, в податковій заставі не перебуває. Факт відсутності заборони відчуження зазначеного автомобіля підтверджується відповідними витягами виданими СЕНІНА О.О., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу;
 • автомобіль як внесок до статутного капіталу юридичних осіб;
 • щодо автомобіля відсутні судові спори;
 • самовільних переобладнань та змін у конструкції автомобіля немає;
 • внаслідок продажу автомобіля не буде порушено прав та законних інтересів інших осіб, у тому числі неповнолітніх, малолітніх, непрацездатних дітей та інших осіб, яких ПРОДАВЕЦЬ зобов'язаний утримувати за законом чи договором;
 • автомобіль не наданий у користування наймачам (орендарям);
 • обтяжень, а також будь-яких прав у третіх осіб щодо автомобіля немає;
 • договір не укладається під впливом тяжкої для ПРОДАВЦЯ обставини.

Якщо повідомлена інформація не відповідає дійсності, ПОКУПЕЦЬ має право вимагати зниження ціни або розірвання договору купівлі-продажу, якщо він не знав і не міг знати про права третіх осіб на автомобіль.

Якщо третя особа на підставах, що виникли до продажу автомобіля, пред'явити до Покупця позов про витребування автомобіля, ПОКУПЕЦЬ повинен повідомити про це ПРОДАВЦЯ та подати клопотання про залучення його до участі у справі. ПРОДАВЕЦЬ повинен вступити в справу на стороні ПОКУПЦЯ.

 1. Сторони підтверджують, що:
 • вони не визнані недієздатними чи обмежено дієздатними;
 • укладання договору відповідає їх інтересам;
 • волевиявлення є вільним і усвідомленим і відповідає їх внутрішній волі;
 • умови договору зрозумілі та відповідають реальній домовленості сторін;
 • договір не сховує іншої правочину та направлень на реальне настання наслідків, які обумовлені в ньому.
 1. Сторони свідчать, що в тексті цього договору зафіксовано всі істотні умови, що стосуються купівлі-продажу автомобіля. Будь-які попередні домовленості, які мали місце до укладення цього договору і не відображені в його тексті, після підписання цього договору не мають правового значення.
 2. Право власності на автомобіль переходити до ПОКУПЦЯ з моменту нотаріального посвідчення цього договору. Відповідно до ст. 34 Закону України “Про дорожній рух” відчужується автомобіль, підлягає реєстрації набувачем в органах Державтоінспекції в 10-денний термін.
 3. Усі витрати, пов'язані з укладенням цього договору, сплачує у ПОКУПЕЦЬ.
 4. Спори, що можуть виникнути після укладення цього договору, вирішуються у судовому порядку. У разі розірвання договору з провини ПРОДАВЦЯ, останній бере на себе всі витрати, які поніс ПОКУПЕЦЬ за цим договором.
 5. Зі змістом ст. ст. 229, 230, 231, 233, 234, 235 Цивільного кодексу України сторони ознайомлені. Покупцеві роз'яснено п. 35 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок та моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. . N 1388 та ст. 8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”.
 6. Цей договір складень у трьох примірниках, один з яких залишається у справах СЕНІНА О.О., приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу, а інші два видаються Сторонам за договором.

Підписи:

ПРОДАВЕЦЬ_________________________________________________/_____________/

 

ПОКУПЕЦЬ__________________________________________________/______________/

 

місто Київ, Печерський район
пров. Хрестовий, будинок 6, офіс 4.
+38 097 071 96 84, +38 050 348 02 56
Попередній запис
Зразок довіреності на отримання ІПН (облікової картки платника податків)
Наступний запис
Реєстрація, припинення та зміна КВЕДів ФОП

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню