Оформлення шлюбного договору (контракту)

Шлюбний договір (іноді називають шлюбним контрактом) – це один з різновидів сімейних договорів, який укладається між подружжям, що відбулося, або тими, хто тільки збирається одружитися.

Завдання шлюбного договору.

Найчастіше основне завдання шлюбного договору визначити майнові стосунки між подружжям як у період спільного проживання, і у разі розлучення. Також можуть регулюватися майнові права та обов'язки подружжя як батьків.

Шлюбний договір не може регулювати особисті (людські) відносини між подружжям, а також особисті взаємини між подружжям як батьками та їхніми дітьми.

Культура укладання шлюбного контракту (договору) донедавна не була широко поширена на пострадянської території, швидше за все тому що його укладання сприймалося як заздалегідь існуюча недовіра між подружжям. Згодом відбулася як зміна ідеології, так і рівня життя та потреб громадян. І тепер багато хто хотів би заздалегідь визначити долю майна на випадок, якщо доведеться розлучатися, тим самим заощадивши не тільки час, але й гроші.

Укладання шлюбного договору.

Договір укладається лише у письмовій формі та підлягає обов'язковому нотаріальному засвідченню.

У разі коли укладається договір між майбутнім подружжям, які ще не розписалися, документ набуде юридичної сили лише після того, як пара офіційно узаконить свої відносини.

Якщо стороною шлюбного договору є неповнолітня особа, то для укладення такого документа необхідна письмова згода його батьків або опікуна.

Обов'язковою умовою під час укладання шлюбного договору є присутність обох сторін та їх згода з усіма умовами документа.

Шлюбний договір може бути безстроковим, у такому разі він припиняє свою дію з розірванням шлюбу. Може бути обумовлений загальний термін його дії або термін дії окремих прав та обов'язків. За необхідності у шлюбному договорі можна встановити його дію чи дію окремих умов після припинення шлюбу.

Зазвичай шлюбний договір укладається у кількох примірниках. Один екземпляр залишається у нотаріуса, який займається нотаріальним посвідченням цього документа, решта екземплярів розподіляються між сторонами.

Оформити шлюбний договір.

Попередній запис
Договір дарування
Наступний запис
Дарування статутного капіталу

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню