Попередній договір

Попередній договір купівлі-продажу будь-якого майна укладається між продавцем і покупцем після того, як сторони угоди досягли між собою певних домовленостей, мають твердий намір укласти основний договір купівлі-продажу, але через будь-які обставини його підписання на деякий час відтерміновується.

Попередній договір купівлі-продажу або оренди нерухомості, або, як його іноді називають, договір про наміри – це нотаріально засвідчене бажання покупця перед продавцем.

Підписання такого документа убезпечить Вас у разі зриву основної угоди, попередній договір покликаний захистити інтереси майбутніх продавця та покупця або орендаря та орендодавця, застрахувати від несумлінності сторін угоди. У разі невдачі Ви зможете отримати бодай якусь компенсацію хоча б за витрачений час.

При оформленні попереднього договору передається аванс чи завдаток в рахунок оплати повної суми від суми основного договору. Обов'язковий розмір суми задатку не встановлений, тому він визначається залежно від суми основного договору та за згодою сторін.

Попередній договір купівлі-продажу чи оренди будь-якого майна допоможе Вам вирішити чимало проблем. Ви зможете зафіксувати ціну предмета договору на момент укладання попереднього договору. Покупець отримає впевненість у тому, що предмет закріплений за ним, а продавець – що його пошук зацікавлених в об'єкті продажу завершено.

Відповідно до чинного законодавства України, попередній договір укладається у формі, встановленій також і для основного договору, тобто він обов'язково повинен мати письмову форму та бути нотаріально засвідченим.

Для укладання попереднього договору купівлі-продажу або оренди майна у нотаріуса в обов'язковому порядку потрібно буде надати оригінали паспортів сторін угоди та їх ідентифікаційні коди, а також документи, що підтверджують право власності продавця на майно, що продається.

Перелік інших документів і даних можна індивідуально уточнити у нотаріуса.

Сторони договору повинні також заздалегідь вирішити, хто з них і якою мірою буде оплачувати витрати, викликані оформленням попередньої розмови.

Строк для укладання основного договору становить один рік з моменту укладання попереднього договору.

Документи для оформлення попереднього договору:

  • Паспорт.
  • Реєстраційний номер облікової картки платників податків.
  • Правоустановчі документи.

Оформити попередній договір.

Попередній запис
Договір дарування автомобіля
Наступний запис
Довіреність на керування автомобілем

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню