Дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон

Якщо батьки з дитиною вирішили поїхати за кордон, то не обійтися без допомоги нотаріуса. Тому що згідно із законодавством України, якщо дитина не досягла 16 років, то для виїзду дитини за кордон потрібно оформити дозволи батьків (або осіб, які їх замінюють).

Заява – це свідчення того, що батьки особисто та письмово не заперечують проти поїздки своєї дитини за кордон. Тільки нотаріус може оформити дозвіл на виїзд дитини із України.

При цьому йому потрібно враховувати з ким дитина виїжджатиме. Це можуть бути батьки як двоє, так і один із них, це можуть бути бабусі та дідусі, вчителі, тренер. Бувають випадки, коли дитина подорожує сама. Це потрібно завжди враховувати при оформлення документа. Хто ж у кожному з випадків дає згоду на виїзд дитини?

дозвіл на виїзд дитини

Якщо дитина їде з одним із батьків, то заяву оформляє той з батьків, який не їде з дитиною. Якщо дитина їде без батьків, свою згоду у вигляді заяви оформляють обидва батьки. Такий самий порядок і при самостійному виїзді дитини за кордон.

Винятково на вимогу деяких країн Шенгенської угоди, якщо дитина виїжджає разом із батьками, то заяву оформляють у нотаріуса обидва батьки.

Для оформлення дозволу не важливо, чи батьки у шлюбі, чи проживають вони разом. І якщо батьки не можуть прийти до нотаріуса, то це не має значення. Вони окремо можуть прийти до нотаріальної контори та оформити заяву у будь-якого нотаріуса. Це може бути нотаріус України, нотаріус посольства України за кордоном. Цю заяву можна оформити також у будь-якого закордонного нотаріуса, якщо батьки проживають, працюють або перебувають у відрядженні за кордоном.

Щоб нотаріус міг засвідчити дозвіл на виїзд дитини за кордон, батькам необхідно подати такі документи:

  • паспорти обох батьків;
  • свідоцтво про народження дитини (оригінал);
  • ідентифікаційні коди батьків

Нотаріусу також потрібна інформація:

  • в яку країну подорожуватиме дитина;
  • термін перебування її там;
  • якщо дитина їде не з батьками, то потрібні дані про тих осіб, які супроводжуватимуть її у поїздці. Це їх ПІБ, місце проживання.

Слід зазначити особливі випадки, із якими може зіткнутися нотаріус під час своєї роботи. У дитини може бути лише один із батьків, через смерть іншого. Тоді заяву оформляється одним із батьків, але при виїзді дитини за кордон один з батьків повинен мати при собі оригінал свідоцтва про смерть іншого з батьків.

Може таке бути, що хтось із батьків проти того, щоб дитина виїжджала за кордон. І тут потрібно звернутися до суду. І якщо суд ухвалить рішення, що дитині можна їхати за кордон, оскільки це в її інтересах, то поїздка буде можливою. У деяких випадках одному з батьків невідоме місцезнаходження іншого з батьків. У цьому випадку слід звернутися до суду та суд винесе відповідне рішення. Ще треба пам'ятати, що заяву на виїзд дитини за кордон оформляють на певний термін. Професійна робота нотаріуса – запорука приємної та спокійної подорожі для батьків та дітей.

Оформити дозвіл батьків на виїзд за кордон.

Попередній запис
Заява про сімейний стан
Наступний запис
Довіреність на розпорядження нерухомістю

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню