Реєстрація, припинення та зміна КВЕДів ФОП (ФОП)

Легальне провадження підприємницької діяльності в Україні передбачає обов'язкове проходження державної реєстрації в установленому законом порядку. Найбільш популярною та економічно вигідною формою підприємництва вже багато років залишається так званий ФОП. Відносна простота процедури оформлення, привабливі податкові ставки на цю форму ведення бізнесу свідчать про створення такого суб'єкта господарювання.

Реєстрація ФОП

З моменту змін у законодавстві та наділення нотаріусів повноваженнями державних реєстраторів відкрити власну справу стало як ніколи легко. Тепер кваліфікований юрист не лише зареєструє новий бізнес у встановленому законом порядку, але й підкаже, як зробити це максимально правильно та допоможе з вибором системи оподаткування, найбільш доцільною у конкретному випадку та привабливою для майбутнього підприємця.

Більше немає необхідності переплачувати посередницьким організаціям, які допомагають з підготовкою документів і самою процедурою створення ФОП, побоюватися додаткових витрат, які можуть призвести до некомпетентності таких посередників. Достатньо звернутися до кваліфікованого та досвідченого нотаріуса у Києві Сеніної Ользі Олександрівні, яка допоможе розпочати власну справу у максимально короткі терміни з мінімальними фінансовими витратами на його офіційне оформлення.

Для реєстрації ФОП у нотаріуса знадобиться наступний пакет документів:

  • паспорт та копії всіх його заповнених сторінок, а також оригінал та копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) особи, яка реєструється як ФОП;
  • заповнена заява про проведення реєстрації фізичної особи-підприємця;
  • при відкритті власної справи неповнолітньою особою (що досягла 16 років) додатково надається письмова згода її офіційного представника (батьків, піклувальників або органу піклування), засвідчена нотаріально.

Додатково до вищезазначеного переліку може бути додано заяву про обрання спрощеної форми оподаткування або заяву про добровільну ПДВ-реєстрацію.

Припинення ФОП

Тим, хто вже мав досвід створення та закриття власного бізнесу, очевидно, що процедура припинення підприємницької діяльності куди більш затратна за часом та силами.

Ліквідація ФОП включає наступний ряд етапів:

  • Звернення до державного реєстратора із заявою про закриття ФОП. Для такого звернення знадобиться паспорт фізичної особи та нотаріально завірена довіреність, якщо інтереси представляє довірена особа. По завершенні 24-годинного терміну (без урахування святкових та вихідних днів) з моменту подання відповідної заявки у Державному реєстрі буде опубліковано рішення про ліквідацію суб'єкта підприємницької діяльності
  • Перевірка уповноваженими контролюючими органами та отримання необхідних довідок.
  • Повторний візит до держреєстратора з пакетом документів, які б підтверджували відсутність перешкод до закриття ФОП. Процедура вважається завершеною після отримання підтверджуючих повідомлень від державних органів.

Перевагою припинення ФОП у нотаріуса є можливість отримати розгорнуту консультацію з усіх необхідних дій, а також повний пакет документів, які дозволять здійснити ліквідацію в максимально короткий термін.

Зміна КВЕДів

Фізична особа підприємець у процесі реєстрації власного бізнесу обирає вид діяльності з урахуванням класифікатора видів економічної діяльності. Однак у процесі роботи може знадобитися його зміна чи додавання нових напрямів. Здійснення роботи без офіційного внесення змін змінює порядок оподаткування, що особливо негативно впливає на суб'єктів господарювання, які працюють на «спрощенці». Тому при переході на надання принципово нових видів послуг необхідно зробити зміну КВЕДів у нотаріуса чи іншого державного реєстратора.

Для зміни КВЕД необхідні такі відомості:

  • Документ, що підтверджує реєстрацію підприємця (витяг з ЄДР)
  • Коди, що підлягають виключенню
  • Коди, які потрібно включити до списку.

Зміни у держреєстрі відбуваються протягом 1-3 діб.

Попередній запис
Реєстрація, припинення та зміна КВЕДів ФОП
Наступний запис
Генеральна довіреність на авто

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню