Свідоцтво про вірність копій документів

Засвідчення (завірення) вірності копій документів – це нотаріальне підтвердження автентичності копії документа, виписок із документів, що видані юридичними особами, а також не суперечать встановленому законодавству.

Існує засвідчення копії документа, засвідчення виписки з документа, яка є відтворенням частини тексту документа зі змістом питання, що цікавить, і копії з раніше завіреної копії справжнього документа.

Навіщо потрібне нотаріальне засвідчення копій документа?
Основною причиною нотаріального засвідчення копії документа є набуття таким документом сили оригіналу. У багатьох випадках засвідчення необхідно, щоб не носити з собою оригінал документа, або у випадку, коли власник боїться його втрати.

Існує необхідність засвідчення вірності копії документів. Адже нерідко буває так, що згідно із законом передбачено надання копії документа у нотаріальній формі, також може знадобитися в організації та самому власнику.

Ряд правових порушень може спричинити незасвідчення вірності копії документів. Інакше кажучи, іноді це треба зробити, задля уникнення протиріч із законом. Та й як діяти у випадку, коли оригінал потрібно пред'явити в одному місці, а копію надати в інше?

Щоб нотаріус мав змогу зробити засвідчення вірності копій документів, необхідно дотриматись кількох умов, щоб документ мав юридичну силу. Однією з основних умов є відповідність документа до вимог закону. Протирічити закону за змістом та формою документ не повинен.

Засвідчити вірність копій документів може власник документа або інша особа за дорученням власника. Робить це будь-який нотаріус, якому необхідно надати оригінал документа та його копію, щоб порівняти текст та реквізити.

Документи, необхідні для завірення вірності копії:

  • Паспорт.
  • Реєстраційний номер облікової картки платників податків.
Попередній запис
Договір дарування житлового будинку
Наступний запис
ЩО ТАКЕ АПОСТИЛЬ

Консультація нотаріуса:

+38 050 348 02 56
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню