Свідоцтво вірності копій документів

Засвідчення (засвідчення) вірності копій документів – це нотаріальне підтвердження достовірності копії документа, виписок з документів, які видані юридичними особами, а також не суперечать встановленому законодавству.

Існує засвідчення копії документа, засвідчення виписки з документа, яка являє собою відтворення частини тексту документа зі змістом питання, що цікавить, і копії з раніше засвідченої копії справжнього документа.

Навіщо потрібне нотаріальне засвідчення копій документа?
Основною причиною нотаріального засвідчення копії документа є набуття таким документом сили оригіналу. У багатьох випадках засвідчення необхідне, щоб не носити з собою оригінал документа, або ж у разі коли власник боїться його втрати.

Існує й необхідність засвідчення вірності копії документів. Адже нерідко буває так, що згідно із законом передбачено надання копії документа в нотаріальній формі, що також може знадобитися в організації та самому власнику.

Низка правових порушень може спричинити незасвідчення вірності копії документів. Інакше кажучи, іноді це треба зробити, щоб не виникало протиріч із законом. Та й як діяти у випадку, коли оригінал потрібно пред’явити в одному місці, а копію надати в інше?

Щоб нотаріус мав змогу зробити засвідчення вірності копій документів, необхідно дотриматися кількох умов, щоб документ мав юридичну силу. Однією з основних умов є відповідність документа вимогам закону. Суперечити закону за змістом і формою документ не повинен.

Засвідчити вірність копій документів можливо власником документа або іншою особою за дорученням власника. Робить це будь-який нотаріус, якому необхідно надати оригінал документа та його копію, щоб порівняти текст і реквізити.

Документи, необхідні для завірення вірності копії:

  • Паспорт.
  • Реєстраційний номер облікової картки платників податків.
Попередній запис
Договір дарування (дарча) житлового будинку
Наступний запис
ЩО ТАКЕ АПОСТИЛЬ

Консультація нотаріуса:

+38 099 559 35 95
+38 097 071 96 84

Послуги нотаріуса

Меню